Strona Główna Ubezwłasnowolnienie - Forum prawne
Ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, opieka, kuratela. Forum prawne. Znajdziesz tu porady prawne na temat ubezwłasnowolnienia.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ubezwłasnowolnienie częściowe a leczenie
Autor Wiadomość
jowita30 
polo-cokta

Wysłany: 22 Wrzesień 2011, 11:02   ubezwłasnowolnienie częściowe a leczenie

Witam,

Moja mama jest ubezwłasnowolniona częsciowo (schizofrenia), jestem jej kuratorem. Niestety nie chce się leczyć. Od 1,5 roku nie bierze żadnych lekarstw. Napisałam do sądu wniosek o leczenie, niestety nie miałam zaświadczenia lekarskiego (wniosek zostanie zwrócony mi), więc udałam się do jej lekarza. Ten mnie poinformował, że może jedynie wysłać jej wezwanie i czekać, aż sama zechce przyjść. Pouczył mnie, że mogę wezwać pogotowie i liczyć na szczęscie, że w karetce znajdzie się normalny lekarz - ratownik medyczny, który zechce ją zawieśc do szpitala. Nie chcą tego robić jeżeli ktoś nie jest niebezpieczny dla siebie lub innych. Muszę czekać na tragedię, aż komuś stanie się krzywda??
Nadmieniam, że to jest jakaś paranoja... ona leczyć się nie musi.... ale ja muszę jej pomagać i wysluchiwac jej krzyków i oskarżeń. W tym kraju chyba nie ma sprawiedliwości - cierpi tylko na tym moje dziecko i mąż.
czy ktoś może mi pomóc? Jaki jest sposób postępowania? Kto powinien mi pomóc i jak go zmusić do tego? Bardzo proszę bo tracę nadzieję....

Odpowiedz do tematu