Strona Główna Ubezwłasnowolnienie - Forum prawne
Ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, opieka, kuratela. Forum prawne. Znajdziesz tu porady prawne na temat ubezwłasnowolnienia.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezwłasnowolnienie Brata .
Autor Wiadomość
Daniel 

Wysłany: 25 Kwiecień 2016, 17:09   Ubezwłasnowolnienie Brata .

Witam . Potrzebuje pomocy a może dokładnie porady co robić dalej.
Mam 40 lat i mam brata w wieku 27 lat . Brat jest chory na schizofrenie paranoidalna . Od 5 lat regularnie brat ląduję w szpitalu 2 razy w roku . Od 2015 roku brat zamieszkał ze mną i moją żona. Nastąpiła poprawa jego stanu , ale jak to bywa nie trewala długo . Brat postanowił wrócić do swojego rodzinnego mieszkania ( 400 km od mojego zamieszkania ) i jak to zawsze bywa po 2 miesiącach doprowadził swój organizm do wyczerpania i znów musiałem zawieść brata do szpitala. Taka sytuacja trwa juz 5 lat . Brat niszczy siebie bardzo a co za tym idzie niszczy wszystko co go otacza. ( zniszczył mieszkanie , zadłużył , nie płaci sam rachunków , mieszkanie zostało wręcz zdewastowane ) Po każdej wizycie w szpitalu namawiam brata na przeprowadzkę do mojej miejscowości i zamieszkaniu blisko mnie , Brat sie zgadza ......ale po jakimś czasie kiedy znowu uważa ze jest zdrowy wraca do mieszkania rodzinnego i tam zaczyna się koszmar . Od 2 lat alkohol jest na porządku dziennym ...co powoduje że brat ma już objawy alkoholowe. Dzień zaczyna od alkoholu co przyczynia sie do tego , ze nie bierze leków które ma zapisane po wyjściu ze szpitala lub po konsultacji w poradni. Nadmieniam ze od kilku lat to ja sie wszystkim zajmuje , staram sie opiekować bratem w sensie załatwiania wszystkich spraw życiowych ale , od dwóch miesięcy kiedy zabroniłem bratu całkowicie spożywać alkohol , stałem się jego największym wrogiem i nie wiem co mam robić dalej . Lekarze od dawna mówią o ubezwłasnowolnieniu ale ja mam obiekcję żę tą decyzją Brat mnie całkowicie znienawidzi a ja wiem że tak tylko chyba mogę mu pomóc. Proszę o poradę ludzi którzy już przeżywali takie problemy . Jak mam pomóc bratu ...........póki jeszcze jest czas ,,,,,.........D.S

Odpowiedz do tematu