Strona Główna Ubezwłasnowolnienie - Forum prawne
Ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, opieka, kuratela. Forum prawne. Znajdziesz tu porady prawne na temat ubezwłasnowolnienia.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
narazenie dziecka
Autor Wiadomość
katoplpl 
robert8876

Wysłany: 30 Kwiecień 2016, 08:21   narazenie dziecka

Witam,
Na stale mieszkam w Danii i mam dwojke dzieci (7 lat i 8 lat).Dzieci co jakis czas jezdza do Polski z tesciami.Zona nigdy nie miala latwo gdyz jej brat jest chory psychicznie i latami byla wyzywana,ponizana na oczach rodzicow a ci czekali az sprawy sie same rozwiaza.
Niestety ale dzieci za kazdym powrotem z polski skarza sie,ze wujek ich bije.Reagowalem na to ale niestety dzieci dalej mnie informowaly o takich sytuacjach.Nie bylo to raczej bicie tylko jakies uporczywe laskotki czy wbijanie palcow miedzy zebra.
Ostatnim razem po powrocie dziecko opowiedzialo mi historie jak wujek trzymal go na wysokosci okolo 3 pietra i straszyl,ze pusci i zabije.Dla dziadkow oczywiscie rozdmuchuje problem a dla mnie jest to sytuacja ktora nigdy sie nie moze powtorzyc i ktorej nie chce tak zostawic.
Chcialbym zglosic sprawe na policje.Niestety mieszkamy w Danii a sprawa miala miejsce w Polsce.Co nalezy zrobic w takiej sytuacji,mam szczere obawy,ze zona po raz kolejny bedzie chciala wyslac dzieci do Polski bo rowniez bagatelizuje te sprawe.

Trudno rowniez stwierdzic czy jest to osoba ubezwlasnowolniona czy nie.Jest leczona psychiatrycznie i przyjmuje leki.Chcialbym rowniez wiedziec czy jezeli jest ubezwlasnowolniona to kto w takim razie ponosi odpowiedzialnosc karna w przypadku tragedii.

Odpowiedz do tematu