Strona Główna Ubezwłasnowolnienie - Forum prawne
Ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, opieka, kuratela. Forum prawne. Znajdziesz tu porady prawne na temat ubezwłasnowolnienia.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UMIESZCZENIE MAMY CHOREJ NA SCHIZ. PARANOIDALNĄ W DOMUOPIEKI
Autor Wiadomość
MIRACULUM 

Wysłany: 12 Luty 2014, 11:01   UMIESZCZENIE MAMY CHOREJ NA SCHIZ. PARANOIDALNĄ W DOMUOPIEKI

Witam, mam pytanie odnośnie umieszczenia mamy w domu opieki społecznej. Opiszę dlaczego pytam o tak drastyczne działanie. Moja mama i tata mieli 4ke dzieci, w tym jedno niepełnosprawne (mieli - ponieważ brat niepełnosprawny w wieku 39 lat niedawno umarł).

Siostra mieszka daleko od domu, kontakt jest jedynie telefoniczny lub czasem wizyta swiąteczna, brat mieszka obok ale zero pomocy jakiejkolwiek, generalnie wogóle nie interesuje się rodzicami. W zwiazku z tym mieszkam (córka 32 lata) z rodzicami oraz mężem i 2jką małych dzieci pod jednym dachem. Problem polega na tym, iż moja matkachoruje na schizofrenię juz ok 30 lat ( częsty pobyt na oddziale psychiatrycznym- przymusowe leczenie)
Mój tata w związku z choroba mamy nie miał mozliwości długo pracowac, zrezygnował z pracy na rzecz chorego brata, i poszedł na wczesniejszą emeryturę. Moja mama też została wysłana na wczesniejsza emeryturę ponieważ choroba jej ( jest nauczycielką) uniemozliwiała juz niestety kontakt z dziećmi. Tata niestety opadł na siłach by opiekować się bratem i mama która dała doraxnie mu popalić psychicznie przez te lata, donosy na policje, próby samobójcze. Niestety teraz nawet po smierci syna nie jest w stanie opiekować się nią, ma do niej zal za wszystko, wręcz jej nie nawidzi. Do tej pory to ja mama sie opiekowałam, ale gdy pojawiły sie dzieci, nie jestem w stanie tego ogarnąć. Zamieszkałam z rodzicami, by mieć jednak nadzór nad matką i ojcem, bojąc się by nie doszło do jakiejś tragedii. Moja mama jednak daje w kość i to bardzo mi jak i mojej rodzinie, boję sie o zdrowie ( był przypadek że moja mama dała proszki psychotropowe mojemu bratu- nie wiem czy też nie jest w stanie dac ich moim dzieciom jako cukierki itp) jak i zycie swoich dzieci, ja również czuję skutki psychiczne u siebie stresu wynikające z opieki nad nią, a nie mam pomocy od rodzeństwa. Mama cewnikowana, z wieloma chorobami, musi lezeć w domu pod tlenem, teoretycznie moze ruszac się, pójdzie czasem do kuchni, do łazienki, ma 135 kg więc kolana jej siadaja i czuję, że za jakiś czas nie będzie miała możliwości poruszania się.

Moje pytanie brzmi : czy mogę starać sie o przyjęcie mamy do domu opieki społecznej, ponieważ już na chwile obecną jestem tak juz wykończona chorobą matki , że jestem gotowa wyprowadzić sie dla dobra mej rodziny, bo przez zszarpane nerwy zaczyna mi się sypać małżeństwo. Proszę o pomoc.

Czy tez próbować ubezwłasnowolnić mamę chociaż wolałabym tego nie robić, nie zależy mi na tym.

Odpowiedz do tematu