Strona Główna Ubezwłasnowolnienie - Forum prawne
Ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, opieka, kuratela. Forum prawne. Znajdziesz tu porady prawne na temat ubezwłasnowolnienia.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezwłasnowolnienie ojca chorego psychicznia, cyklofrenia.
Autor Wiadomość
Jakub 

Wysłany: 25 Marzec 2014, 18:52   Ubezwłasnowolnienie ojca chorego psychicznia, cyklofrenia.

Mój ojciec, ma 54 lata, od 25 roku życia jest chory na cyklofrenie, chorobę dwu afektywną, dwubiegunową, czyli depresje oraz manię.
Od 2 lat mieszka ze mną, zamieszkujemy dom który dostałem w spadku po babci, ale do rzeczy.
Od 2 lat nie dokłada mi się w ogóle do rachunków, od 1997 roku jest niezdolny do pracy, więc jego jedynym źródłem utrzymania jest renta z KRUS-u,( (były rolnik) w dodatku jest bardzo agresywny, często się awanturuję, rzuca nawet się do mnie z pięściami, ostatnio doszło do pobicia, przyjechała policja, miałem obdukcję lekarską. Nie leczy się psychiatrycznie, tylko co dwa tygodnie chodzi do lekarza, ten mu wypisuje receptę, ale on leków nie bierze.
Przeraża mnie już ta sytuacja, do ładu z nim nie dojdę. Rentę ma w wysokości ok. 1000 zł mies. przyznawana jest tylko na 1, lub maksimum, 2 lata. Nie ma orzeczonej grupy inwalidzkiej, mimo iż jest niezdolny do pracy. Wiem że za to że, nie dokłada mi się do rachunków nie mogę mu nic zrobić, ale użytkuje ten dom razem ze mną, i jest zameldowany na pobyt stały, wcześniej nie mieszkaliśmy razem, ja mieszkałem z babcią on miał mieszkanie, 40 km, dalej.
Sprzedał mieszkanie, babcia zmarła, przyprowadził się tutaj, pozaciągał sporo kredytów itd. Jego manią jest wydawanie pieniędzy, najchętniej sprzedał by ten dom razem ze mną, ale nie może bo spadek mam ja, a nie on. Kupuje mnóstwo rzeczy które kompletnie się do niczego nie nadają, jakby miał umysł 6 latka. 24 kwietnia zostanie mu prawdopodobnie zabrane prawo jazdy, ponieważ zażywa środki psychoaktywne, po których nie może prowadzić pojazdów, oczekuje na wyrok sądu.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odpowiedz do tematu