Strona Główna Ubezwłasnowolnienie - Forum prawne
Ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, opieka, kuratela. Forum prawne. Znajdziesz tu porady prawne na temat ubezwłasnowolnienia.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezwłasnowolnienie kumpla
Autor Wiadomość
tryptyk 
tryptyk

Wysłany: 8 Listopad 2014, 11:00   Ubezwłasnowolnienie kumpla

Witam, piszę w sprawie kumpla. Dwa dni temu dopiero poznałem taki temat jak ubezwłasnowolnienie i dotychczas nie wiedziałem nawet o istnieniu czegoś takiego. Ziomek był kiedyś porządnym chłopakiem, bystry i zaradny ale z odpałami emocjonalnymi.. Te jego odpały to ewidentnie skutek działań jego durnej matki. Nie jeden raz jak słyszałem teksty, które do niego kierowała, to nazwałbym to znęcaniem psychicznym. Miał ciągłe zastraszanie, kary za nic, ukracanie swobody i wolności i przede wszystkim dokuczała i poniżała go na okrągło matka.
Jak się wydaje oczywiste, musiał mieć kolega od tego problemy w głowie.. Najpierw nadużywał alkoholu, robił się coraz agresywniejszy, potem się okazało, że jak coś narozrabiał to wylądował w psychiatryku ze stwierdzeniem schizofremi, dwubiegunowści i coś tam jeszcze.
No ewidentnie teraz jest on już chory..
Ale tak mi go szkoda, bo mogli by być z niego ludzie. Ostatnim razem jak go widziałem, to powiedział, że teraz pod byle pretekstem matka mu grozi ubezwłasnowolnieniem.
Doradziłem mu by dyktafonem w telefonie i kamerką ukrytą również rejestrował to co matka mówi jako dowody na wszelki wypadek na przyszłość.
Matka mu tyle razy krzywdę wyrządziła w życiu, że moim zdaniem powinien on mieć od niej wypłacane odszkodowanie, bo zafundowała mu koszmarne i nieudane życie...
Nie znam się jednak na prawie i czy on jako osoba oficjalnie chora psychicznie i już po problemach z prawem (pobicia i awantury pod wpływem alkoholu) może on zaskarżyć matkę do sądu? może się domagać odszkodowania za krzywdy mu wyrządzone?
A gdyby matka na prawdę go chciała ubezwłasnowolnić, to myślę, że uda mu się wybronić pokazując nagrania, że ubezwłasnowolnienie to był ciągle straszak matki na niego, służący szantażowi i niewolniczemu podporządkowaniu..?

Piotrsli102 

Wysłany: 25 Listopad 2014, 22:53   

Z ubezwłasnowolnieniem nie jest tak łatwo. Sam ma brata który jest chory i sąd dał mu ubezwłasnowolnienie, natomiast brat jest na tyle chory że jest juz tak jak by w innym świecie.
Jeżeli twój kumpel jest w stanie samemu sobie radzić, np. jedzenie, zakupy, sprawy urzędowe to ubezwłasnowolnienia napewno nie dostanie. i tak ponadto lekarze biegli by musieli go zbadać a także miał by wywiad rodzinny z kuratorem.

Odpowiedz do tematu