Strona Główna Ubezwłasnowolnienie - Forum prawne
Ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, opieka, kuratela. Forum prawne. Znajdziesz tu porady prawne na temat ubezwłasnowolnienia.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezwłasnowolnienie babci alkochol lekomania
Autor Wiadomość
bula6595 

Wysłany: 18 Październik 2011, 16:56   Ubezwłasnowolnienie babci alkochol lekomania

Witam serdecznie. Pisze ponieważ chce ubezwłasnowolnic babcię chorą juz psychicznie uzaleznioną od lekarstw oraz alkocholiczkę w jednym.
Czym sie to objawia .. Na poczatku tego roku babcia zachowowała ( w wyniku nie jedzenia, alkocholu i lekonani ) na perforację wrzodu na dwunastnicy któe skutkowało zapaleniem otrzewnej ( lekaże powiedzieli ze 3 dniowym ) oczywiście szpital badania leczenie no i ZOL. W zolu siedziała 4 miesiaće ponieważ nie chciałem jej zabrać do doku w którym mieszka z racji rażacych zaniedbać sanitarnych. ( babcia nie pozawlała sprzątać, robiła pod siebie piła alkochol i nie chciała nawet zajać sie domem a wiem ze mogła bo potrafi wręcz biec bez laski po piwo do sklepu czy po leki do apteki )

Przez ten okres wydobrzała, wyszła na własne żadanie po czym znalazłem ją w domu na drugi dzień po wypisie już pijaną. oczywiście mówienie proszenie nie pomaga, pracownik Mopsu w któym chciaęm załątwić babci osobę do opieki na 2-3 h za dnia bo popołudniami po pracy zawsze do niej przyjeżdzam powiedział ze skoro ona nie wyraza zgody to nie moze nic zrobić a babcia opieki wymaga wręcz stałej. na przebyte spore urazy... Obustronny wyklew do mózgu, liczne stłuczenia głowy przez zawroty alkoholowe, zapalenie otrzenej s poczatku roku no i pochowała 2 synów i męża ( ja jestem wnukiem ) co widocznie odbiło sie ma jej psychice. mi jzu nie starczy sił bo mam zone i 2 małych dzieci i mieszkanie z babcią całkiowicie odpada bo boje sie o dzieci bardziej niz o babcię. jej brak chęci zachowania higieny nie pozwala mi na to.. ( nie ze nie może ona poprostu nie chce .. ona chce siedzieć z osranym pampersem .. sory za opis ) i nie wiem co robić. w poradni leczenia uzależnień nie mogą jej na siłe pomoc. tak samo jak i mops na siłę nie pomoże. ona mieszka teraz sama w mieszkaniu które na mnie przepisała.

Co ja mam z nia zrobić. nie mam w akcie obowiązku opieki mam obowiązek zapewnienia mieszkania.

chce ubezwłasnowolnić ją i wysłać do domu starców lub na przymusowe leczenie ja jej pełej nalezytej opieki sam nie umiem zapewnić a i nie zwolnie sie z pracy zeby jej pomagać i pilnować całym idniami..
proszę o pomoc !1 :(:(

Odpowiedz do tematu