Strona Główna Ubezwłasnowolnienie - Forum prawne
Ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, opieka, kuratela. Forum prawne. Znajdziesz tu porady prawne na temat ubezwłasnowolnienia.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
oplaty za osobe ubezwlasnowolniona
Autor Wiadomość
krystynak 

Wysłany: 25 Grudzień 2012, 19:23   oplaty za osobe ubezwlasnowolniona

Moja Mama jest jedyna zyjaca krewna wujka (wujek jest przyrodnim bratem ojca mojej mamy, z innej matki), ktory zostal ubezwlasnowolniony. nie jest opiekunem prawnym, z przyczyn osobistych, jednakze do chwili obecnej utrzymywala kontakt (1 raz na rok) z wujkiem. Ubezwlasnowolniony wujek (niedawno) na razie mieszka w swoim mieszkoaniu wlasnosciowym, ale istnieje duze prawdopodobienstwo ze zostanie przeniesiony do domu opieki (alzheimer). Z mama kilkakrotnie staral sie skontakowac mops, pytajac kto ma testament. niestety nie wiadomo, czy w ogole taki istnieje, a jezeli jest ot czy wujek majatek przekazal mamie.
Mam nastepujace pytania:
1. czy mops ma prawo zadawac takie pytania, jesli nie wiadomo kto dziedziczy?
2. czy ustawowo, jezeli nie ma testamentu, dziedziczy tylko moja mama? (mimo ze wujek i dziadek byli przyrodnim rodzenstwem)
3. czy jezeli okazaloby sie ze dziedziczy tylko moja, to musi wnosic jakies oplaty za wujka, jezeli nie jest opiekunem prawnym?
4. czy mama, jezeli nie jest opiekunem prawnym, moze uzyskac informacje i skad, gdzie wujek zostanie przeniesiony (do jakiego domu opieki) i w ogole kontaktowac sie z nim? czy musi miec jakies zezwolenia z sadu na takie informacje/kontakty?
5. czy, jezeli okaze sie ze mama musi wnosic jakies oplaty, a ja na to nie stac , moze sie jakos obronic? czy te oplaty zostana dopiero zazadane dopiero po smierci wujka (bo nie wiadomo kto dziedziczy)? czy zrzekajac sie spadku moze uchronic sie od takich oplat?
6. jak sie dowiedziec, czy mieszkanie nie zostalo sprzeniewierzone , jezeli zostaloby sprzedane , na ewentualne 'wydatki' wujka w domu opieki (wujek ma emeryture w wysokosci 2300 zl)

Odpowiedz do tematu