Strona Główna Ubezwłasnowolnienie - Forum prawne
Ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, opieka, kuratela. Forum prawne. Znajdziesz tu porady prawne na temat ubezwłasnowolnienia.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaświadczenie o aktualnym stanie zdrowia.
Autor Wiadomość
MickeyM 

Wysłany: 13 Październik 2012, 18:01   Zaświadczenie o aktualnym stanie zdrowia.

Witam. Mam dziadka, który mieszka w moim domu. Zajmuje on całe dolne piętro domu, jest w nim zameldowany. Dziadek jest osobą awanturującą się, nie panującą nad swoimi czynami. Ma problemy z rozumowaniem praktycznie wszystkiego, jest niezdolny do odczuwania jakichkolwiek pozytywnych uczuć, co dziennie grozi mi i mojej rodzinie, że podpali dom, wszystkich nas pozabija itd. itp. Nie potrafi też zadbać o siebie-w ogóle się nie myje, mieszka w okropnych warunkach, odżywia się zepsutym jedzeniem, nadużywa alkoholu-w ogóle nie pozwala sobie pomóc, wyzywa nas tylko i grozi nam. Złożyłam na niego doniesienie na policję, jednak dochodzenie trwa i pewnie będzie trwało jeszcze długo. Od dłuższego czasu już podejrzewamy, że dziadek może mieć problemy natury psychicznej stąd też za radą policjanta chcę złożyć do sądu wniosek o ubezwłasnowolnienie. Mam jednak problem, ponieważ do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o aktualnym stanie zdrowia dziadka, którego ja nie posiadam, a on sam był jeden jedyny raz u lekarza jakieś 40 lat temu (obecnie ma 73 lata). Jak mogę uzyskać takie zaświadczenie? Czy w momencie, kiedy dziadek kolejny raz zacznie awanturę i np. wykręci nam korki, upije się, będzie nam groził mogę wezwać pogotowie np. z lekarzem psychiatrą, ponieważ dziadek zagraża swojemu a także naszemu życiu? Czy podczas takiej wizyty pogotowia mogę poprosić o tego rodzaju zaświadczenie? Bardzo proszę o pomoc, bo moja sytuacja jest tragiczna.

wildschek 

Wysłany: 9 Lipiec 2014, 13:28   Re: Zaświadczenie o aktualnym stanie zdrowia.

[quote="MickeyM"]Witam. Mam dziadka, który mieszka w moim domu. Zajmuje on całe dolne piętro domu, jest w nim zameldowany. Dziadek jest osobą awanturującą się, nie panującą nad swoimi czynami. Ma problemy z rozumowaniem praktycznie wszystkiego, jest niezdolny do odczuwania jakichkolwiek pozytywnych uczuć, co dziennie grozi mi i mojej rodzinie, że podpali dom, wszystkich nas pozabija itd. itp. Nie potrafi też zadbać o siebie-w ogóle się nie myje, mieszka w okropnych warunkach, odżywia się zepsutym jedzeniem, nadużywa alkoholu-w ogóle nie pozwala sobie pomóc, wyzywa nas tylko i grozi nam. Złożyłam na niego doniesienie na policję, jednak dochodzenie trwa i pewnie będzie trwało jeszcze długo. Od dłuższego czasu już podejrzewamy, że dziadek może mieć problemy natury psychicznej stąd też za radą policjanta chcę złożyć do sądu wniosek o ubezwłasnowolnienie. Mam jednak problem, ponieważ do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o aktualnym stanie zdrowia dziadka, którego ja nie posiadam, a on sam był jeden jedyny raz u lekarza jakieś 40 lat temu (obecnie ma 73 lata). Jak mogę uzyskać takie zaświadczenie? Czy w momencie, kiedy dziadek kolejny raz zacznie awanturę i np. wykręci nam korki, upije się, będzie nam groził mogę wezwać pogotowie np. z lekarzem psychiatrą, ponieważ dziadek zagraża swojemu a także naszemu życiu? Czy podczas takiej wizyty pogotowia mogę poprosić o tego rodzaju zaświadczenie? Bardzo proszę o pomoc, bo moja sytuacja jest tragiczna.[/quote]

Powiada Pani ze dziadek wykreca korki czyt. Bezpieczniki ...i sie upija to chyba troche za malo gdyby tak bylo latwo to co drugi w Polsce chodziłby ubezwłasnowolniony...

greeyaer 

Wysłany: 3 Wrzesień 2014, 11:34   

Wszystko w tym kraju jest możliwe. Więc czasem warto próbować.

Odpowiedz do tematu