Strona Główna Ubezwłasnowolnienie - Forum prawne
Ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, opieka, kuratela. Forum prawne. Znajdziesz tu porady prawne na temat ubezwłasnowolnienia.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zapobiec ubezwłasnowolnieniu
Autor Wiadomość
thut 

Wysłany: 23 Kwiecień 2015, 15:35   zapobiec ubezwłasnowolnieniu

Bardzo proszę o pomoc!
Proszę o radę, jakie środki mogę przedsięwziąć, aby zapobiec ubezwłasnowolnieniu?

Nie będę obwijał w bawełnę, że moja sytuacja jest trudna.
Leczę się psychiatrycznie, tj. biorę leki, stawiam się do psychiatry.
Sam prowadzę gospodarstwo domowe, a najgorsze, że moi rodzice już nie żyją.

Dlaczego tego się obawiam?
Przebywałem już na detencji psychiatryczno-sądowej 1,5 roku, a w zeszłe lato pracownice opieki społecznej dawały już wniosek siostrze do podpisania w sprawie ubezwłasnowolnienia, siostra jednoznacznie odmówiła podpisania.
Obecnie jest w porządku, uczęszczam na terapię zajęciową, dbam o siebie, płacę czynsz za mieszkanie i inne rachunki.

Obawiam się, bo na tej terapii pracownik sugerował, że może mi ono grozić.
Z pewnych powodów o których nie powiem zespół terapeutyczny się do mnie zraził, a składają się na niego nie tylko terapeuci, ale również psycholodzy i osoby pracujące na niepełnym etacie w szpitalu psychiatrycznym. Nawzajem się znają – są konszachty –bardzo łatwo, tak naprawdę, „udupić” człowieka.

Proszę o ratunek póki nie jest za późno, cieszyć mnie będzie nawet krótką odpowiedź.

Jak mogę będąc jeszcze osobą w pełni prawną bronić się przed ubezwłasnowolnieniem?

wlawyer2 

Wysłany: 8 Sierpień 2016, 15:58   

Przede wszystkim posiadać w pełni aktualne zaświadczenia lekarskie o stanie choroby. Dopóki lekarz prowadzący nie stwierdzi, że z Twoim stanem psychicznym nie jest lepiej, albo pogarsza się raczej nie ma czym się martwić. Na wszelki wypadek porozmawiaj z adwokatem i upewnij się jakie są szanse na ubezwłasnowolnienie.

Pozdrawiam.

Patryk 

Wysłany: 14 Sierpień 2016, 14:53   

Dokładnie tak, potrzeba zaświadczenia od lekarza psychiatry który potwierdzi chorobę, bez tego ani rusz. Sprawa jest zawiła bierze w niej udział również prokurator, Sąd powołuje biegłego sądowego który wydaje opinie o konieczności ewentualnego ubezwłasnowolnienia.

Odpowiedz do tematu