Strona Główna Ubezwłasnowolnienie - Forum prawne
Ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, opieka, kuratela. Forum prawne. Znajdziesz tu porady prawne na temat ubezwłasnowolnienia.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezwłasnowolniony ojciec obowiązki i prawa
Autor Wiadomość
Sylwiaanna 
Sylwiaanna

Wysłany: 2 Marzec 2013, 14:48   Ubezwłasnowolniony ojciec obowiązki i prawa

Mam problem.Moja młodsza siostra jest prawnym opiekunem naszego taty, który jest przez nią ubezwłasnowolniony.Obecnie przebywa w DPS.Ma rentę ale ona nie wystarcza na pokrycie kosztów DPS-u. Moja siostra za pozoleniem Sądu sprzedała mieszkanie włąsnościowe naszego taty na poczet utrzymywania jego w owym ośrodku.Ja nie byłąm stroną w sprzedaży mieszkania i nie znam szczegółów. Rok temu MPOS zgłosił się do mnie na wywiad środowiskowy w sprawie ustalenia moich możliwości finansowych ponieważ moja siotra nie z funduszy za sprzedaż mieszkania nie dopłaca do ośrodka.W takim razie MOPS zwrócił się do mnie i ustala mój stan majątkowy. Ja samotnie wychowuję syna 12-letniego i bronię się przed MPOSem jak mogę.Ale nie mogę zrozumieć dlaczego MPOS nie zgłosi sie do mojej siotry aby to ona jako opiekun prawny dopłacała do Dpsu.Co ja mogę takiego zrobić (ponieważ z siostrą nie mam kontaktu) jaki wniosek napisać do Sądu Rodzinnego aby dowiedzieć się gdzie są te pieniądze ze sprzedaży mieszkania i zmusić MPOS aby egzekwował pieniądze od prawnego opiekuna. Bardzo proszę o podpowiedz.Sylwia

Odpowiedz do tematu