Strona Główna Ubezwłasnowolnienie - Forum prawne
Ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, opieka, kuratela. Forum prawne. Znajdziesz tu porady prawne na temat ubezwłasnowolnienia.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ubezwłasnowolnienie akloholika
Autor Wiadomość
arek6791 
arek6791

Wysłany: 27 Kwiecień 2012, 22:22   ubezwłasnowolnienie akloholika

Tata jest alkoholikiem i bardzo duzo pije,mimo tego że bardzo zle się czuje nigdy nie wyraża zgody aby jechac do szpitala.Notorycznie wzywana jest policja i sprawa trafila do sadu,skonczylo sie tym ze chodzi na spotkania AA.Ostatnio jest juz w stakim stanie zapicia, ze boimy się o Jego życie.Co trzeba zrobic aby mu pomoc i zeby był leczony w zakladzie zamknietym w brew swojej woli.Przechodzimy z nim piekło,w Święta dostał pierwszego ataku padaczki.Jak ubezwłasnowolnic taką osobę?Bardzo proszę o poradę.

daisy 

Wysłany: 30 Sierpień 2012, 15:51   mam bardzo podobną sytuację

Mam bardzo podobną sytuację. Mój tata też ciągle pije do niedawna "prowadził" działalność gospodarczą więc miał swoje pieniądze teraz wynosi różne rzeczy z podwórka ( silnik od krajzegi i inny "złom") Boimy się z mamą że niedługo zacznie wynosić nam rzeczy z domu dodatkowo traci pamięć ciągle oskarża nas oto że mu coś zabrałyśmy, potrafi nastawić czajnik z wodą i iść do kolegi na parę godzin, mieszkamy w domu jednorodzinnym boję się co będzie zimą już wcześniej potrafił nie zamykać drzwi na noc lub tak palić w piecu że o mały włos nie rozsadziło pieca czy jest jakaś szansa na ubezwłasnowolnienie taty? dodam tylko że nie potrafi rozporządzać swoim majątkiem nie myśli logicznie , nie wie ile czasu upłyneło tydzień czy miesiąc a wszystkimi pieniędzmi które dostaje za złom dzieli się z kolegami nie pamięta ile wydał i oskarża nas o kradzież nie wiem jak długo jeszcze to wytrzymamy proszę pomóżcie

Odpowiedz do tematu