Strona Główna Ubezwłasnowolnienie - Forum prawne
Ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, opieka, kuratela. Forum prawne. Znajdziesz tu porady prawne na temat ubezwłasnowolnienia.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezwłasnowolnienie - proszę o poradę - nietypowa sprawa
Autor Wiadomość
Małgorzata_44 

Wysłany: 11 Maj 2015, 19:20   Ubezwłasnowolnienie - proszę o poradę - nietypowa sprawa

Witam.Mam następujący problem i prosiłabym o poradę ale po kolei - najpierw opiszę sprawę.
Mój tato od kilkunastu lat ma obywatelstwo amerykańskie, jest rozwiedziony z moją matką a tam zawarł związek małżeński i ma obecnie 24 letnią córkę ( jest również po rozwodzie z partnerką z USA ) .Przez zaniedbania - alkohol, zły stan zdrowia został przez tamtą córkę ubezwłasnowolniony.Od tego czasu ona posiada wszelkie pełnomocnictwa do dysponowania jego nieruchomościami oraz kontami bankowymi.Z tego co można zauważyć w wyglądzie jego córki oraz z tego co on sam ma wątpliwości ta osoba nie jest jego córką ( ciemna karnacja skóry ,brak podobieństwa zewnętrznego ). Trzy tygodnie temu przywiozła go do Polski w bardzo złym stanie zdrowotnym, pozbawiając go wszelkich dokumentów ( paszport, dowód osobisty itp. ) Mój ojciec kilka lat temu ulokował pewną kwotę pieniędzy na koncie w USA przeznaczoną dla mnie.Obecnie jest w stanie krytycznym i w przypadku jego śmierci nie otrzymam nic ponieważ o pieniądzach znajdujących się na jego koncie decyduje jego córka w USA. W związku z powyższym mam pytania :
1.Czy można zmusić osobę do zrobienia testów DNA - chodzi o jego "córkę " w USA ?
2.Czy badania DNA zrobione w Polsce są respektowane w USA ?
3.W przypadku gdyby okazało się,że nie jest jego córką czy można pozbawić ją prawa do dziedziczenia i jako prawnego opiekuna ?
4.Czy w przypadku gdyby przez przypadek okazała się jego córką ja też mam prawo do dziedziczenia ?
5.Czy ta osoba może mi nie wypłacić pieniędzy które były przeznaczone dla mnie ?
6.Czy to ubezwłasnowolnienie wystawione w USA jest również ważne w Polsce a w przypadku jeżeli nie to czy tato może tutaj w Polsce zrobić nowy testament i czy będzie on respektowany w USA ?
Przepraszam za ogromną ilość pytań i złożoność problemu ale jestem zdeterminowana ponieważ od taty przez całe życie nie otrzymałam prawie nic natomiast ta jego "córka " szastała dziesiątkami tysięcy dolarów, jeździła po całym świecie ( np. w tym roku już 4 razy była w Polsce ) chociaż jest osobą uczącą się. Byłabym niezmiernie wdzięczna za odpowiedź.

P.S
Czy w razie postępowania sądowego sprawa może się odbyć przed polskim Sądem poniewaz on ma jeszcze obywatelstwo polskie ?

Odpowiedz do tematu