Strona Główna Ubezwłasnowolnienie - Forum prawne
Ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, opieka, kuratela. Forum prawne. Znajdziesz tu porady prawne na temat ubezwłasnowolnienia.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o poradę!!
Autor Wiadomość
madlenne7 

Wysłany: 10 Wrzesień 2012, 18:15   Proszę o poradę!!

Witam! Moja mama już od kilkunastu lat cierpi na chorobę psychiczną ( nawet nie wiadomo co jej jest, bo nie chce się dać zbadać). Wiem tylko, że cierpiała na ostrą depresję poporodową, i od tamtej pory, jest agresywna, słyszy głosy i rozmawia sama ze sobą. Kiedy ma gorszy dzień, krzyczy, mówi bez sensu, miewa napady paniki i strachu. Nie chce się leczyć a udokumentowana jest tylko depresja poporodawa i dalej nie ma nic. Mój tata nie wychodzi z domu, czeka na operację biodra, nie może się swobodnie poruszac i kiedy ja muszę wyjść, czasem się boję zostawić go samego z mamą, bo cały czas mu grozi...
Jak ubezwłasnowolnić taką osobę? Nie chodzi mi o żaden testament, czy pieniądze, a jedynie o oddanie mamy do szpitala psychiatrycznego, gdzie nie będzie zagrożeniem dla siebie i dla nas.
Bardzo proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję!

Łukasz Obrał 
Administrator
www.prawo-porady.pl

Wysłany: 18 Październik 2012, 07:37   

Najlepiej rozpocząć działania od umówienia na wizytę domową lekarza psychiatry (jeżeli mama się sama do niego nie będzie chciała udać).

Zaświadczenie lekarza psychiatry jest potrzebne do wszczęcia postępowania o ubezwłasnowolnienie oraz o leczenie przymusowe (to dwa różne postępowania).

Brak zaświadczenia lekarskiego nie stoi na przeszkodzie wszczęciu postępowań o ubezwłasnowolnienie lub o leczenie przymusowe. Sąd bowiem po wpływie wniosków bez zaświadczenia lekarskiego może zarządzić (ale nie musi) badania przez biegłego sądowego.

Więcej szczegółów tu: [b][URL=http://prawo-porady.pl/artykuly,leczenie-psychiatryczne-bez-zgody-ubezwlasnowolnienie---niemoznosc-uzyskania-zaswiadczenia-lekarskiego,500.html]Niemożność uzyskania zaświadczenia lekarskiego niezbędnego do wszczęcia postępowań o leczenie psychiatryczne bez zgody i o ubezwłasnowolnienie[/URL] [/b]

madlenne7 

Wysłany: 18 Październik 2012, 22:38   

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Odpowiedz do tematu