Strona Główna Ubezwłasnowolnienie - Forum prawne
Ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, opieka, kuratela. Forum prawne. Znajdziesz tu porady prawne na temat ubezwłasnowolnienia.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o pomoc co robić ?
Autor Wiadomość
Michał.R 
Michał.R

Wysłany: 3 Styczeń 2016, 17:38   Prośba o pomoc co robić ?

Witam wszystkich szukalem po internecie informacji jak poradzic sobie z problemem . Zaczne od opisu mojej rodziny . Mam rodzenstwo , siostre i dwoch braci jeden z nich jest chory psychicznie , siostra jest mlodsza odemnie ma 28 , ja mam 31 , chory brat ma 34 a drugi brat ma 39. Siostra mieszka z nazeczonym w warszawie (skad pochodzimy) pod warszawa w strone marek , ja sie ohajtałem mam córę i mieszkam w pod pruszkowem , brat starszy jest chory psychicznie jest z nim problem mieszka z matka w warszawie (nasz tata zmarł kilka lat temu) i najstarszy brat mieszka w legionowie z zona i dziecmi. Problm jest taki ze brat wykańcza tym matke , ona sobie z nim nie radzi a my mieszkamy w miare daleko zeby reagowac na to. Robi co chce dostaje rente nie wiem chyba 700 zł cos w ych okolicach i zaraz tej kasy nie ma i zaczyna matce podkradac , mama ma 60 lat i zaowazam ze przez te chorobę przenosi sie to na nia . Czesto ze soba rozmawiamy ale jak sie jakis czas temu dowiedzielismy nie mowi nam wszystkiego , okazalo sie ze podniosl na mame reke - zawiadomilismy karetke i policje - zabrali go do zakladu w zielonce . Posiedział tam okolo 3-4 miesiecy i go wyposcili . Takie powroty juz sie wczesniej zdarzaly brat zachowywal sie bardzo agresywnie , mowil z jakims dziwnym spojzeniem w oczach ze "jakuza cie dojedzie" , kurcze no jakbym na jakiegos nawiedzonego czlowieka patrzył tak on sie zachowuje , jak przyjezdzamy do matki to odechciewa m sie tam siedziec .
Czasem jak mu doc do glowy przyjdzie znajdzie odebrany i schowany mu przez matke dowod i na raty cos kupi rozne dziwne akcje robi , przychodzi do domu chodzi w butach pali papierochy wszedzie i na nic i nikogo nie patrzy . Mama ma dwu pokojowe mieszkanie z balkonem na 3 pietrze ,jeden wiekszy i jeden mniejszy w ktorym on mieszka. Przed ostatnim wywiezieniem go do zakladu przez policje i karetke mama zamykala sie w pokoju na kluczyk bo bala sie ze wpadnie do pokoju i ja pobije , ona sama sie go obawia.
Generalnie jego choroba wziela sie z pobytu pod czas odbywania sluzby wojskowej , jak sie okazalo trafil na falówke , znecano sie nad nim i nie wytrzymal tego psychicznie . Okolo 2 lat pozniej jak wracal do domu (nie pamietam skad) zadzwonil do drzwi bo byly zamkniete ja otworzylem drzwi a on jak zahipnotyzowany poszedl przez duzy pokoj nie rozbierajac sie otworzl drzwi i wyskoczyl przez balkon , przezyl i w szpitalu jak sie dowiedzielismy kazal mu to zrobic "bog ra" .
Nie wiemy co robic , byly swieta a zaowazam ze mama jakas zdolowana siedzie dzieki niemu poradzcie nam prosze nie wiemy co robic w tym przypadku , dowiedzialem sie jeszcze tak mi sie przypomialo ze dostal kuratora ktory bedzie przychodzil no ale co da kurator? Mimo ze jest chory na stwierdzona przez lekarza schizofrenie paranoidalna jest on czlowiekiem cwanym , jak ona przyjdzie to bedzie sie na tyle normalnie zachowywal ze kurator uzna go za nie stwarzajacy zagrozenia , boze tak sie boje ostatnio o to co on moze zrobic , jestem pewny wraz z moim rodzenstwem ze brat moze siegnac po noz i moze byc tragedia .Najlepszym rozwiazaniem bedzie umieszczenie go w jakims osrodku /zakladzie ale gdzie ?? ile to kosztuje?? ani ja ani moje rodzenstwo nie mozemy sobie pozwolic na wziecie go pod nasz dach bo zniszczyl by nam zycie a nasza mama wiadomo ze nie bedzie wiecznie zyc to tez nie chcemy zeby meczyl , dreczyl i znecal sie nad nia

Odpowiedz do tematu