Strona Główna Ubezwłasnowolnienie - Forum prawne
Ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, opieka, kuratela. Forum prawne. Znajdziesz tu porady prawne na temat ubezwłasnowolnienia.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ojciec alkoholik - czy można coś zrobić?
Autor Wiadomość
konwalia 

Wysłany: 6 Styczeń 2015, 12:13   ojciec alkoholik - czy można coś zrobić?

Witam,

Bardzo proszę o poradę prawną w następującej kwestii:

Mój Tato ma 70 lat- jest alkoholikiem -choć nigdy tego nikt nie zbadał-jest to moja opinia na podstawie rozmów z terapeutą i własnych doświadczeń (sama jest trzeźwą-zaleczoną narkomanką), problem polega na tym,iż mój Tato wpada w ciągi,które trwają po kilka dni-w czasie owych libacji alkoholowych(zazwyczaj pije sam-i nie jest to szklaneczka whisky ale pije "ukradkiem"wódkę z gwinta-jak dla mnie jest to przerażające), moja Mama zmaga się po raz kolejny z choroba nowotworową - jako osoba potrzebująca wsparcia zwłaszcza w tym okresie-potrzebuje spokoju,który mój ojciec -podczas swych ciągów-Jej nie zapewnia (jest agresywny, wulgarny, obraża Ją, itd.).

Mój Tata podczas nie-picia zachowuję się całkowicie inaczej tj. można-na ile to możliwe- na Niego liczyć (osobiście uważam, że dzięki mojej Mamie mój Ojciec nie pije ciągle) moje pytanie brzmi:
Co mogę zrobić aby skierować Tatę na przymusowe leczenie odwykowe? nie chodzi mi o stacjonarkę lecz leczenie ambulatoryjne. Wiem,że w związku z ustawą - podjęcie leczenia przez osoby pełnoletnie jest dobrowolne ale czy nic naprawdę nie mogę prawnie zrobić w tej kwestii?

Proszę o poradę.
Z góry bardzo dziękuję.

Odpowiedz do tematu