Strona Główna Ubezwłasnowolnienie - Forum prawne
Ubezwłasnowolnienie całkowite, ubezwłasnowolnienie częściowe, opieka, kuratela. Forum prawne. Znajdziesz tu porady prawne na temat ubezwłasnowolnienia.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wniosek o rozporządzenie majątkiem ubezwłasnowolnionego
Autor Wiadomość
meerry 
meerry

Wysłany: 6 Lipiec 2015, 21:58   wniosek o rozporządzenie majątkiem ubezwłasnowolnionego

Witam
Moi rodzice chcą mi przekazać w formie darowizny mieszkanie, którego są współwłaścicielami. Oni mieszkają obecnie w domu, który kupili 8 lat temu, a ja samodzielnie zamieszkuję w mieszkaniu o którym mowa (w którym z resztą się wychowałam).
Problem polega na tym, że mój tata jest od około 10 lat całkowicie ubezwłasnowolniony z powodu choroby psychicznej. Jego opiekunem prawnym jest moja mama. Tata jest obecnie w dobrym stanie psychicznym i w pełni zgadza się na przekazanie mi mieszkania (tą decyzję moi rodzice podjęli już wiele lat temu, ale jakoś wcześniej nie zdecydowali się dopełnić formalności). Niestety zgodnie z prawem tata nie może podpisać aktu notarialnego darowizny. Udało mi się ustalić, że trzeba w tej sprawie uzyskać zgodę sądu na rozporządzenie majątkiem osoby ubezwłasnowolnionej.
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak najlepiej sformułować i umotywować taki wniosek aby uzyskać zgodę sądu?
Dodam, że w ramach zabezpieczenia praw mojego taty chciałabym się zobowiązać do zapewnienia mu możliwości zamieszkania ze mną lub opieki nad nim jeśli zajdzie w przyszłości taka potrzeba.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu